Komu posłuży kamper, a komu przyczepa kempingowa?

Większość fanów wyjazdów na dziko chętnie nabywa zarówno kampery, jak i przyczepy kempingowe. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z campingami i rozważasz właściwy wybór, nasze wskazówki mogą okazać się przydatne.

Podstawowa rozbieżność pomiędzy kamperem a przyczepą kempingową jest taka, że pierwsza możliwość stanowi całościowe rozwiązanie i przyjmuje formę mobilnego domku – dzięki czemu już o nic nie musimy się martwić. Natomiast przyczepa musi oczywiście zostać przyłączona do samochodu, co zmusza nas do zainwestowania w napęd do przyczepy kempingowej. Oba rozwiązania posiadają jednakże niejedną zaletę i nie muszą obawiać się konkurencji. Co wobec tego dla siebie wybrać?

Przyczepa turystyczna będzie bardziej korzystna, jeżeli cenisz wypoczynek na campingu zintegrowany z różnego rodzaju wypadami. Swoją przyczepę możesz wtedy bezpiecznie zostawić na polu kempingowym, a poruszać się samochodem bez dodatkowego obciążania. To bardzo wygodne także wówczas, gdy zakładamy dłużej trwający pobyt, który wiąże się z potrzebą robienia zakupów raz na jakiś czas. Dość trudno bowiem przemieszczać się w obrębie miejscowości turystycznych, transportując wszelki dobytek.

Kampery natomiast oferują swoim użytkownikom widocznie większą przestrzeń i zawsze możemy w nich liczyć na prysznic. Na dodatek przemieszczanie się w samochodzie kempingowym przebiega sprawniej, oczywiście jeżeli wybierasz drogi wysokiej jakości. Sprawienie sobie kampera zawsze warto przemyśleć. Wiąże się on z większym wydatkiem aniżeli zakup przyczepy. Poza tym osobówką po odpięciu przyczepy mamy możliwość poruszać się w dowolną pogodę, a kamper przez większość miesięcy musi niestety przebywać w garażu.