Kinkiet nad lustro – jaki model będzie najlepszy?

Strefę umywalkową oraz lustro przeważnie będziemy oświetlać kinkietami. Identyczny standard światła wybieramy do przedpokojów oraz pozostałych typów pomieszczeń, gdzie umiejscowiliśmy zwierciadło. Czym należy się kierować, wybierając kinkiet nad lustro?

Kinkiet nad lustro – dlaczego go potrzebujemy?

Kinkiet nad lustrem spełnia rolę oświetlenia dodatkowego. Dzięki niemu możemy mieć pewność doświetlenia tych miejsc, do których nie dochodzi światło podstawowe. Poza tym z pewnością przekona nas do siebie estetyka tego rozwiązania, która jest w stanie w pełni nas usatysfakcjonować, jak i sprawić, że każde pomieszczenie zyska swój unikalny charakter.

Jak najlepiej wybrać kinkiety nad lustro, żeby istotnie niósł ze sobą korzyści, a nie pełnił jedynie funkcję ozdoby, której tak naprawdę wcale nie potrzebujemy do szczęścia? Wszystko zależy od tego, w jakim miejscu umieszczono lustro oraz jakich jest rozmiarów. Lustro w łazience zdecydowanie powinno być podświetlone w sposób odpowiednio intensywny, raczej zimną barwą, która pozwala dostrzec najmniejsze detale.

Światło wychodzące przez kinkiet umieszczony nad lustrem nie powinno nas razić. W każdej łazience świetnie pełnią swoją rolę elementy opatrzone abażurami otwartymi w stronę sufitu bądź matowymi oraz zabudowanymi, jeżeli ukierunkowane są w stronę podłogi.

Lustro poza łazienką – inne rozwiązania

Zwierciadła rozmieszczone w salonie czy też innego rodzaju pokojach dziennych, zazwyczaj będą potrzebować cieplejszej barwy światła. Kwestia ich ilości także jest istotna. Jeżeli zdecydujemy się na jeden kinkiet nad lustrem, powinien on zostać umieszczony na osi lustra. Jeśli kinkiety mają zostać umocowane po obu bokach, powinny pojawić się na wysokości wzroku przeciętnego użytkownika, jak najbliżej od lustra. Im pokaźniejsze lustro, tym więcej kinkietów może okazać się przydatnych.