Gdańsk taxi czy autobus albo tramwaj?

Która metoda jest tak naprawdę najlepsza do przemieszczania się po Gdańsku? Podobne pytanie z pewnością zadaje sobie wielu przyjezdnych. Zawsze możemy wybrać komunikację miejską, taksówki, a także wypożyczony rower. Co będzie najkorzystniejsze?

Komunikacja miejska: sprawnie czy nie do końca?

Zwiedzający, którzy wysiądą na Dworcu Głównym w Gdańsku, mogą wybrać podróżowanie tramwajem lub autobusem – przystanki umiejscowione są przy samym dworcu. Powinniśmy jednak pamiętać o tym, że podróżowanie z bagażem komunikacją publiczną w Gdańsku bywa niekiedy utrudnione, ponadto by dojechać do celu podróży zapewne nieuniknione okażą się jakieś przesiadki. Warto jednak wiedzieć, że z dworca można bez problemu przedostać się bezpośrednio nad wodę. Od czasu do czasu jednak, szczególnie kiedy posiadamy większy bagaż, rozsądnie przemyśleć wezwanie taksówki. Komunikacja miejska może być natomiast niezłym wyborem, jeżeli chcemy przejechać się (już bez walizek) do określonej dzielnicy. Należy jednak pamiętać, że nie we wszystkie miejsca dojedziemy bez przesiadek.

Taxi Gdańsk: w jakich sytuacjach wybierać?

Czy jazda taksówką po Gdańsku będzie opłacalne? To zależy od konkretnej sytuacji. Jeżeli pragniemy przyoszczędzić, a jednocześnie lubimy przemieszczać się pieszo, to zamawianie taksówki nie ma większego sensu. Jeśli jednak nie możemy rozstać się z walizkami, a miejsce, w którym zamierzamy spędzić noc, jest położona na drugim końcu miasta czy też planujemy dotrzeć w jasno określone miejsce, taryfa na pewno spełni nasze oczekiwania. Podróż taksówką ma też inne dogodności – większość kierowców wyśmienicie orientuje się w okolicznych atrakcjach i może polecić gościom ciekawostki warte uwagi.