Choroba alkoholowa w domu

Rozpad związku niezwykle powszechnie spowodowany jest nadużywaniem alkoholu. Problem alkoholowy częściej dopada mężczyzn niż panie.
Nadużywanie alkoholu zwiastuje problemy i niejednokrotnie rozpad rodziny.

Środek nocy, a on znowu wrócił nietrzeźwy….

Alkohol jest jedną z najpowszechniejszych używek młodych ludzi. Szacuje się, że z powodu problemów z napojami wysokoprocentowymi wzrosła liczebność rozwodów.
Osoby, które są związane z uzależnionym od trunku, określa się niejednokrotnie „współuzależnionymi”.
Ze względu na trudności powstałe w skutek nałogu współmałżonka, nierzadko dochodzi do wrażenia słabości. Taka sytuacja wywołuje zwykle do zniszczenia relacji między stronami związku.
Przysięga małżeńska zobowiązuje jednakże do bycia razem nawet w obliczu przeciwności losu.
Jest nam żal partnera, traktujemy go jako osobę bardzo chorą, której należy dopomóc. Momentami pojawiają się wręcz myśli, że nie możemy zerwać. Rzucanie używki wpływa nie tylko na osobę rzucającą, ale także na jej rodzinę, z którą ma największą styczność. W przypadku woli pomocy odpowiednim pomysłem jest zapisanie partnera na specjalistyczne leczenie dla osób zmagających się z podobnym problemem. Zdarza się, iż leczenie nie wywołuje pożądanych wyników ze względu na nieustanne pragnienie powrotu do nałogu. Wtenczas jedyną deską ratunku ukazuje się być często odwyk. Przebywanie męża na odwyku jest przykre nie tylko dla niego, lecz przede wszystkim dla jego ukochanych. Szczególnie wpływa to na najmniejszych członków rodziny mianowicie dzieci, które nie mogą poradzić sobie z bólem po nagłej utracie ojca. Trudno wytłumaczyć pociechom nieobecność taty bądź rodzicielki w domowych czterech ścianach.

Decyzja o rozwodzie

Zamiłowanie do napojów wysokoprocentowych któregokolwiek spośród współmałżonków doprowadza do regularnych awantur.
Są one wyjątkowo destrukcyjne, jeżeli dokonują się w obecności dzieci.
W takim przypadku rozstanie się pozostaje konieczną koniecznością.
Jeżeli dojdzie już do takiej sytuacji należałoby skorzystać z usług kompetentnego prawnika. Obecnie pełną paletę ofert możemy wyszukać w Internecie. Wystarczy, że w wyszukiwarce wpiszemy np. „adwokat rozwód Łódź”. Uzyskamy wtenczas szereg wyników, dzięki którym wybierzemy fachowca, który sprosta naszym wymaganiom.

|