Sezon urlopowy już się kończy, ale popękane pięty i zaniedbane stopy są dla wielu ciągle największym strapieniem. Jak szybko sobie pomóc?Jakie są szybkie domowe sposoby?

Istotne jest to, że takie dolegliwości mogą zaprowadzić nas do niezliczenie wielu zagrażających zdrowiu zakażeń które będziemy zmuszeni poddać leczeniu u dermatologa. Dodatkowo przesuszona skóra na nogach to niezwykle nieestetyczna dolegliwość i może prowadzić między innymi do trudności z poruszaniem się. Porowate pięty w przeważającej mierze dotyczą pań, ponieważ to one ubóstwiają pokazywać odkryte stopy. Nie można zapominać, że nadmiar kilogramów czy upalny klimat to też powody przez które, skóra na piętach pęka. Uprawiający nierzadko którąkolwiek dyscyplinę, biegacze będą także silnie narażeni na pękanie pięt, dlatego właściwe będzie aby pamiętać o częstym nawilżaniu nóg. Nie powinno się ignorować, aż do momentu kiedy bakterie się powielą, a pięty spękają jeszcze mocniej. Bez problemu – jako rezultat nieocenionych specyfików – możecie sobie dać radę.

Powinno się korzystać z naturalnych środków nawilżających. Takim będzie na przykład miód. Ma dużo drogocennych składników między innymi witaminy i minerały, również często stosuje się go nie tylko jako składnik spożywczy, ale również w własnoręcznie zrobionych kosmetykach. Z pewnością trzeba także przyjrzeć się różnorakim produktom medycznych środków do pielęgnacji ciała, które są zdolne zaradzić już po pierwszym wklepaniu w kluczowe punkty na ciele.

Czy znane są jeszcze inne specyfiki na pękające pięty? Oczywiście! Sprawdzi się także olej kokosowy – dobroczynny produkt spożywczy dla powszechnej diety. Gdy problem dotyka nóg trzeba je najpierw dokładnie odmoczyć w wodzie o właściwej wartości temperatury, następnie skorzystać z pumeksu, oraz zaaplikować w stopy właśnie olej kokosowy. Można też wyborem będzie na wieczór założyć niesyntetyczne stopki. Rano stopy zrobią się o wiele przyjemniejsze.

Cuda da radę również spełniać specjalna sól, która nazywa się Epsom. Przynosi ukojenie nieodżywionej skórze. Jak można z niej właściwie skorzystać? Dostateczne będzie, gdy odmierzymy 100 gram soli i wsypiemy do ciepłej wody. Trzeba tam zamoczyć nogi przynajmniej kilkanaście minut, dopóki skóra zmięknie. To optymalne,by po wyschnięciu i wmasowaniu  Wasze nogi stały się miękkie i nawilżone. Zimno tłoczony olej ma niesamowity zapach, więc poza cechami nawilżającymi przynosi ogromną przyjemność dla zmysłów. Olej kokosowy to kosmetyk uniwersalny. Możecie go używać nie tylko do suchych stóp oraz na pięty,  ale przede wszystkim na całe ciało, żeby je natłuścić po urlopie.

W momencie, gdy wymagasz ekspresowego efektu – skorzystaj z farmaceutycznych środków. Próbuj je, by przekonać, na który optymalnie zareaguje Twoja skóra. Spękane pięty to dylemat, z jakim bez problemu możesz sobie błyskawicznie pomóc. KluczoweWażne jest, aby stopy pielęgnować przez cały rok, a nie tylko w momencie, gdy odsłaniamy nogi w odkrytych butach.