Poruszanie się rowerem jest wygodne, ekologiczne i ekonomiczne. Jednoślady są dla miłośników jazdy na rowerze sprzętem przeznaczonym nie tylko w celach rozrywkowych, ale też pomagają uniknąć jeżdżenia samochodem i podróżowania środkami transportu publicznego. Kradzież lub uszkodzenie roweru może być dla nich bolesnym doznaniem.
Aby ustrzec się przed tym należy skorzystać z oferty ubezpieczalni, która pokryje koszty w przypadku awarii lub kradzieży roweru. W odnalezieniu kontaktu do specjalisty z dziedziny prawa pomoże nam internet – wystarczy, że wpiszemy w oknie wyszukiwania na przykład adwokat Gniezno albo dowolnie wybrane miasto.
Ubezpieczyciel jest przygotowana na to, aby uporać się ze wszystkimi nieprzyjemnymi skutkami , a w razie potrzeby może też zapłacić za ubezpieczony rower, którym zainteresowali się złodzieje.
Ubezpieczenie roweru – sposób na uniknięcie skutków wypadku i kradzieży
Co sezon ilość rowerów i rowerzystów jest większa, równie szybko rosną statystyki dotyczące wypadków i kradzieży. To dlatego coraz bardziej popularne stają się oferty ubezpieczeń rowerów, ich celem jest dbanie o bezpieczeństwo właścicieli jednośladów.
Zakup polisy ubezpieczeniowej wymaga uiszczenia niewielkiej opłaty i ma zabezpieczać rower od utraty i zniszczeń sprzętu. Z pomocą polisy zapewniamy sobie wsparcie finansowe w razie kradzieży, a także możemy uniknąć.
Oczywiście zawsze powinniśmy również pamiętać, że wszelkie opłaty związane z polisą dla roweru niejednokrotnie zależą od miejsca ubezpieczenia, zatem odpowiednio wcześniej można porównać wszystkie dostępne na rynku oferty. W tym celu można zerknąć do poleceń dostępnych online, które umożliwiają szybkie sprawdzenie dostępnych ofert i wybór najbardziej odpowiedniej.
Według informacji widocznych w Krajowym Rejestrze Rowerowym, za składkę na ubezpieczenie roweru zapłacimy maksymalnie 4,5% wartości sprzętu.
Przykładowo, PZU ma w swojej ofercie ubezpieczenia dla rowerów już od 54 złotych rocznie. W przypadku kradzieży albo uszkodzenia sprzętu, jego ubezpieczenie może być wypłacone nawet w kwocie równej cenie zakupu konkretnego pojazdu (ale nie więcej niż wartość ubezpieczenia).
Niekiedy zakład ubezpieczeń nie chce wypłacić gwarantowanych pieniędzy, tłumacząc się błahymi i często nieprawdziwymi argumentami albo motywami.Istnieje ryzyko trafienia na nieuczciwe ubezpieczalnie, które zasłaniając się nieprawdziwymi opiniami mogą usiłować uniknąć wypłaty ubezpieczenia. Aby temu zaradzić, powinno się udać do specjalisty z zakresu prawa, który pomoże porozumieć się z nieuczciwym ubezpieczycielem.
W odnalezieniu kontaktu do specjalisty z dziedziny prawa pomoże nam internet – wystarczy, że wpiszemy w oknie wyszukiwania na przykład adwokat Gniezno albo dowolnie wybrane miasto.
Jakie są zalety posiadania OC roweru?
Polisa ubezpieczeniowa roweru to gwarancja ochrony sprzętu oraz samego rowerzysty na przykład od odpowiedzialności cywilnej w chwili spowodowania wypadku.
Gdy rowerzysta podczas wypadku uszkodzi inny pojazd, a posiada polisę ubezpieczeniową dla swojego roweru, to nie musi pokrywać kosztów ewentualnych zniszczeń u drugiej strony, które mogą być warte nawet setki złotych, ponieważ zajmie się nimi jego ubezpieczyciel.
Ubezpieczenie jednośladu przydaje się przede wszystkim na obszarach miejskich, w których wypadki z udziałem rowerzystów oraz problem kradzieży rowerów bywają coraz bardziej poważne.
W razie konieczności hospitalizacji na skutek obrażeń poniesionych podczas wypadku ubezpieczenie bardzo często pokrywa też koszty leczenia oraz rehabilitacji, oczywiście pod warunkiem, że takie zasady znajdują się w polisie.
Aby mieć pewność co do zakresu ubezpieczenia, trzeba dokładnie zapoznać się z treścią umowy, a w razie problemów ze zrozumieniem jej zapisów warto skorzystać z pomocy prawnika.