Jak zaplanować weekend w Łodzi?

Każda miejscowość jaką odwiedzamy ma swój unikalny styl, który niepodobna pomylić z innym miejscem. Łódź jest w tej kwestii szczególna – to na pewno jedno z najbardziej nieszablonowych miejsc na świecie. Przemysłowe miasto zadziwia obfitością zabytków architektury, jakich nie znajdziemy nigdzie indziej. Co głównie warto zobaczyć, spędzając tam zaledwie 2 dni?

Badając nieznane miasto, niekiedy musimy zmagać się z mnogością atrakcji do zobaczenia – musimy jednak zmieścić się przy tym w określonych ramach czasowych. Powinniśmy zdecydować się na konkrety. Łódzkie atrakcje to absolutnie nie tylko popularna Pietryna czy uciechy otwarte dla wszystkich w starej fabryce Izraela Poznańskiego, a więc współczesnej Manufakturze. Tak, są to miejsca, jakie wypada odwiedzić, jednak nie powinniśmy się do nich ograniczać. Dobrze jest udać się także w takie miejsca jak słynna Biała Fabryka Geyera, Księży Młyn czy dawna elektrownia miejska EC1. Obowiązkowych punktów na mapie jest znacznie więcej, jednak wszystko będzie zależeć od tego, ile dni ma potrwać nasz pobyt i czy ewentualnie będziemy mogli go przedłużyć. Przyjezdni, którzy będą mogli zostać na trochę dłużej, zapewne bardzo chętnie wybiorą się również do zoo bądź na basen.

Na wspomnienie na pewno zasługują także muzea w Łodzi. W tej kwestii znajdą rzecz dla siebie zarówno pasjonaci reliktów przeszłości, XIX-wiecznej techniki, jak również sztuki współczesnej – wybór nas nie ogranicza. To właśnie w tym niezwykłym mieście możemy odwiedzić dodatkowo jedyne w naszym kraju Muzeum Kinematografii. Jeżeli ostatecznie zmęczymy się już równie aktywnym okrywaniem tajemnic miasta, zawsze możemy wybrać się na spacer po malowniczych parkach czy też na wyprawę trasą słynnych na cały świat wielkoformatowych dzieł sztuki, czyli murali. Podczas przebywania ulic miasta na pewno zauważymy niejedną rzecz, która zawróci nam w głowie!