Jak najszybciej przemieszczać się po stolicy?

Wszystkie osoby, które odwiedzają Warszawę po raz pierwszy, na pewno zaczną zastanawiać się, jaki sposób przemieszczania się najlepiej wybrać. Odniesie się to szczególnie do tych gości, którzy zamierzają zaliczyć w ciągu 24-48 godzin jak najwięcej wartych odhaczenia miejsc. Chętnie podpowiemy, który środek transportu będzie odpowiadał turystom najbardziej, w zależności od ich oczekiwań.

Komunikacja miejska

Najczęstszym wyborem naprawdę wielu osób będzie komunikacja miejska. Trudno się temu dziwić – Warszawa jest wyjątkowo dobrze skomunikowanym miastem, szczególnie w porównaniu do innych miast w naszym kraju. Najatrakcyjniejszym środkiem komunikacji lokalnej w stolicy jest ewidentnie metro – często w 30 minut mamy szansę dojechać na przeciwległy koniec Warszawy. Z drugiej strony ten sposób transportu też nie jest bez wad – metro w stolicy to zaledwie 2 linie, a więc po przejechaniu kilku przystanków zwykle musimy przesiąść się do autobusu czy tramwaju. Nie zmienia to jednak faktu, że dla znacznej części zwiedzających to właśnie ten środek transportu może być najodpowiedniejszy – znaczna część przystanków umiejscowiono w najbliższym otoczeniu przeróżnych znanych miejsc.

Taksówka Warszawa: kto najczęściej ją zamawia?

Wiele ludzi może też zastanawiać się nad zastępczym wyjściem, mianowicie taxi. O ile nie będzie to oczywiście najodpowiedniejszy zamiar w przypadku stosunkowo długich tras, o tyle jeżeli turysta planuje jedynie dość szybko i wygodnie przedostać się do celu położonego w tej samej lub sąsiedniej dzielnicy to taksówka prawdopodobnie okaże się korzystna. Nie należy obawiać się o koszt jazdy – w związku z tym, że konkurencja rośnie, ceny systematycznie spadają.