Benefity pracownicze – sposób na przyciągnięcie i zatrzymanie pracownika

Można wymienić kilka benefitów, które służą temu, by poprawić motywację pracownika. Do grona najchętniej wybieranych można zaliczyć przede wszystkim ofertę prywatnej opieki medycznej, zajęcia sportowe oraz firma cateringowa. Jakie są inne opcje benefitów, na czym polegają i jakie dają korzyści?

Karnet sportowy dla pracownika – najlepsze wynagrodzenie za czas spędzany w pracy

Atrakcyjne premie dla pracowników to jedno z elementów, żeby zatrzymać w firmie największe talenty. W związku z powyższym dobrze jest śledzić, jakie dodatkowe korzyści oferuje konkurencja, a następnie zaoferować je swoim pracownikom. Czymś obowiązkowym są obecnie karty do obiektów sportowych i rekreacyjnych. Dają one możliwość korzystanie z obiektów sportowych, czyli basenów, siłowni i szkół tańca. W zależności od wybranego wariantu taki karnet można zaoferować zarówno pracownikom, jak i ich najbliższym lub znajomym.

Prywatna opieka medyczna — bo zdrowie pracownika zawsze powinno być na pierwszym miejscu

Wiele firm coraz chętniej wprowadza ofertę benefity pracownicze w formie pakietów z prywatną opieką medyczną. Zakres takiej opieki jest zależny od konkretnej oferty oraz potrzeb pracowników. Zazwyczaj w pakiecie znajduje się dostęp do różnych lekarzy oraz najważniejszych badań. W zależności od wariantu abonamentu, można takim pakietem objąć także bliskich pracownika.

Catering firmowy i jego wpływ na efektywność w pracy

Nie jest tajemnicą, że po smacznym posiłku każda osoba charakteryzuje się pogodą ducha i wysokim poziomem motywacji do pracy. Dlatego, by zaoferować swoim pracownikom smaczny i pożywny posiłek, pracodawcy postanawiają zamówić specjalistyczny catering dla firm. Pozwala to na odciążenie pracowników z konieczności wydawania pieniędzy na jedzenie albo tracenia wolnego czasu na przyrządzanie posiłków.

Integracja pracownicza sposobem na wzrost efektywności pracy

Zajęcia integracyjne, rywalizacja sportowa i wszelkie kursy pomagają zbliżyć do siebie pracowników. Dobrze jest dbać o takie atrakcje regularnie, minimum raz na pół roku. W przypadku braku czasu bądź problemów z zaplanowaniem takiej imprezy korzystnie jest zlecić to zadanie firmie zajmującej się tym na co dzień, dzięki temu na pewno wszystko pójdzie zgodnie z planem, a po evencie zostaną same dobre wspomnienia.

Inwestycja w rozwój pracownika to inwestycja w firmę

Na szczycie listy najważniejszych rzeczy, jakie potrafią wpływać na dynamikę rozwoju biznesu oraz określają jej pozycję na rynku są wykwalifikowani pracownicy. Właśnie z tego powodu przedsiębiorca musi inwestować w zwiększanie kompetencji pracowników, takie działanie będzie korzystne i dla firmy i dla zatrudnionego w niej pracownika.